Jak zmenšit váhu sta knih ze 100kg na 300g?

2. března 2013 v 14:57 | admin

Nošení tlustých a těžkých knih a učebnic právě odzvonilo! Už nemusíte namáhat záda při tahání vašich oblíbených knih. V metru nebo tramvaji už nemusíte vytahovat z batohu obrovskou knihu, abyste se mohli v klidu oddat svému koníčku. Proč? Kvůli čtečce knih!
Čtečka knih je malé zařízení, které dokáže číst knihy. Ale to je jen velmi strohý popis. Čtečka knih v sobě dokáže uchovat stovky knih, můžete ji používat k brouzdání internetem nebo čtení nejnovějších RSS zpráv. Můžete ji použít jako slovník nebo předříkávač testů. Můžete ji používat několik týdnů jen na jedno krátké nabíjení. Můžete si číst, aniž byste se museli strachovat o své oči, že by jim displej čtečky mohl ublížit jako LCD monitory počítačů. Čtečky v sobě totiž ukrývají E-ink displej, takzvaný elektronický papír. Ten je velmi podobný listům klasické knihy. Nekazí ani neunavuje oči a skvěle se čte i na přímém slunci. Představte si tedy sami sebe na pláži, jak si čtete svoji oblíbenou knihu díky dvě stě gramové čtečce. Ráj!
Jestli si myslíte, že takováhle srandička stojí majlant, nemáte pravdu. Čtečka knih se dá pořídit už v řádu nižších tisíců. Čtečky nejsou nijak náchylné k rozbití (pokud vám nespadnou), tudíž vám můžou vydržet roky aniž byste do nich opět investovali. Elektronické knihy můžete koupit u specializovaných obchodů nebo stáhnout zdarma na serverech, které shromažďují knihy od nezávislých autorů nebo klasické tituly, na které se už nestahuje zákon o autorských právech (Němcová, Čapek, Borovský a další).
Čtečky jsou velmi dobrým pomocníkem a začíná si to uvědomovat čím dál více lidí. Jen se zítra koukejte, až pojedete hromadnou dopravou, to, co uvidíte, vás určitě překvapí. Čtečky knih jsou tu a vy byste je měli mít.
Více o čtečkách knih na www.mojecteckaknih.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama