Recenze - www.jaky-notebook.cz

10. února 2012 v 20:20 | admin

www.jaky-notebook.cz to je web, který se vám teď chystáme představit. O co se tedy jedná?Spousta lidí denně namačká do vyhledávače Googlu nebo Seznamu toto slovní spojení "jaký notebook?" a my se jim nedivíme. Notebook je velmi rozšířené zařízení, většina z vás už nějaký (minimálně v rodině) má. Nicméně výrobci přicházejí pořád stále s novými typy a modely, aby uspokojili obrovskou poptávku po tomto elektronickém zařízení. A proto se také naskytuje takováto otázka - Jaký notebook tedy vybrat?

Za odpověď byste vyměnili spoustu svého času, jelikož návody a tipy jsou roztroušené po celém internetu a většinou nejsou ani zrovna aktuální, o kvalitách nemluvě (čest výjimkám), a tak jsme se rozhodli vám zrecenzovat tento nový web, který nás zaujal především tím, že tento problém řeší.

Jaký-notebook.cz je vlastně jeden obrovský průvodce světem notebooku. Dozvíme se tu, jaké kategorie notebooků jsou - netbook, ultrabook, všestranný notebook a stolní notebook. Jednotlivé kategorie jsou ještě dále popsány, nechybí ani jejich velikost, váha, výkon, výdrž baterie a v neposlední řadě ani cena. Poté se máte přesunout směrem ke slovníčku parametrů, kde jsou "rozpitvány" hardwarové specifikace jako procesor, grafická karta, úložné prostory a tak dále. Ty jsou popsány tak, aby vám pomohli rozhodnout se preferovat jednotlivé komponenty před těmi ostatními podle toho, na co zrovna notebook potřebujete. Jeden příklad za všechny - čím silnější procesor (obecně ten, co má nejvíce jader a největší frekvenci), tím menší výdrž baterie (pokud to zrovna není nějaký malonapěťový procesor), proto si třeba nevyberete notebook s nejlepším procesorem, pokud víte, že často nebudete v dosahu elektrické zásuvky. A nakonec tu máme i nějaké tipy, které jsou velmi obecné, ale spousta lidí na ně často zapomíná. Jako například, abychom si ještě před koupením notebooku přečetli nějakou recenzi na námi vybraný model, to je podle nás, velmi důležité. Nebo, zda-li nezvážit dokoupení pár let záruky navíc, opatrnost se vždycky vyplácí.Jaký-notebook.cz hodnotíme velmi kladně, doufáme, že přibudou i další články a průvodci po více specifičtějšímu výběru notebooku (netbook, herní notebook?) a že si tento web najde spoustu čtenářů, kteří ho shledají plným užitečných informací, jako my.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wendy Wendy | Web | 3. května 2015 v 14:25 | Reagovat

Super článek na mikro web o herních noteboocích . Mám taky jeden :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama